LAJMI I FUNDIT:

Gara e parë ndërkombëtare në rrëshqitjen artistike në Maqedoni

Gara e parë ndërkombëtare në rrëshqitjen artistike në Maqedoni

Në VIP Patinazhin në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski” në Shkup sot vazhdon gara e parë nacionale dhe ndërkombëtare në rrëshqitjen artistike në Maqedoni “Skopje on Ice 2017”, përcjell Telegrafi Maqedpni.

Sot do të mbahen garat në kategorinë kadetë B, të rinjtë, juniorë dhe seniorë dhe kadetë C, ndërsa dje janë mbajtur garat në kategorinë – të rinjtë, interpretimet B dhe interpretimet C dhe A.

Gara ka karakter nacional, por edhe ndërkombëtar dhe në të marrin pjesë sportistë në shumë kategori, gjegjësisht në kategoritë e njohura ndërkombëtare: të rinjtë, juniorë, seniorë, si dhe në kategoritë në garues më të rinj – kadetë C dhe B dhe në kategoritë interpretuese në pajtim me moshën e garuesve.

Në këtë garë përveç garuesve vendorë, marrin pjesë garues edhe nga Serbia, Sllovenia, Greqia dhe Suedia./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë

"Nuk ka të ftohtë ky? Është shqiptar si unë", Erdogani pyet këshilltarin për Ramën, momenti i veçantë në pritjen e kryeministrit të Shqipërisë në Ankara

Lajme
Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për dinarin: Nuk po kërkohet shfuqizimi i Rregullores së BQK-së

Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për dinarin: Nuk po kërkohet shfuqizimi i Rregullores së BQK-së

Lajme
Vdekja e 4 vjeçares nga Gjakova, Vitia kërkon hetim të detajuar: Të merren masa kushdo që është përgjegjës në sistemin shëndetësor

Vdekja e 4 vjeçares nga Gjakova, Vitia kërkon hetim të detajuar: Të merren masa kushdo që është përgjegjës në sistemin shëndetësor

Shëndetësi
Dëshmitari Kurtaj paralajmëron prokurorin se nëse vazhdon t’ia përmend fjalën “rrenë” do ta ndërpresë dëshminë

Dëshmitari Kurtaj paralajmëron prokurorin se nëse vazhdon t’ia përmend fjalën “rrenë” do ta ndërpresë dëshminë

Drejtësi
Lladrovci i vetmi nga PDK-ja që mori pjesë në takimin me Kurtin

Lladrovci i vetmi nga PDK-ja që mori pjesë në takimin me Kurtin

Komunat
ShSKUK për rastin e 4 vjeçares nga Gjakova: U soll në gjendje të rëndë, kishte infeksion akut në shkallë të lartë

ShSKUK për rastin e 4 vjeçares nga Gjakova: U soll në gjendje të rëndë, kishte infeksion akut në shkallë të lartë

Lajme
Kalo në kategori