LAJMI I FUNDIT:

Maqedoni

2021 Artikuj

Njihuni me mrekullinë Kokino, shenjën me të cilën bota e njeh Maqedoninë

Njihuni me mrekullinë Kokino, shenjën me të cilën bota e njeh Maqedoninë

Maqedonia e Veriut
Filloi emisioni “Liderët e rinj”, Rona Zejneli e nis me maturi emisionin për të rinj

Filloi emisioni “Liderët e rinj”, Rona Zejneli e nis me maturi emisionin për të rinj

Maqedonia e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
RMV: Luhatjet drastike të temperaturave, shkaktojnë shqetësime për qytetarët

RMV: Luhatjet drastike të temperaturave, shkaktojnë shqetësime për qytetarët

Maqedonia e Veriut
Makina godet çiklistin 74-vjeçar pranë Teatrit të Dramës në Shkup

Makina godet çiklistin 74-vjeçar pranë Teatrit të Dramës në Shkup

Maqedonia e Veriut
Këshilli i Bankës Popullore solli vendim: Dinari i Serbisë futet në tregun e Maqedonisë së Veriut

Këshilli i Bankës Popullore solli vendim: Dinari i Serbisë futet në tregun e Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Kërkohet angazhim më i madh i institucioneve të Maqedonisë për parandalimin e përdorimit të narkotikëve

Kërkohet angazhim më i madh i institucioneve të Maqedonisë për parandalimin e përdorimit të narkotikëve

Sociale
Maqedonia, ndër vendet më të palumtura në Evropë

Maqedonia, ndër vendet më të palumtura në Evropë

Sociale
Gjendja me COVID-19 në Maqedoni deri më sot

Gjendja me COVID-19 në Maqedoni deri më sot

Shëndetësi
Zaev: Çdo ndërhyrje në identitet, e papranueshme

Zaev: Çdo ndërhyrje në identitet, e papranueshme

Politikë
COVID-19 në Ballkanin Perëndimor, dallime të mëdha në fushatat e vaksinimit

COVID-19 në Ballkanin Perëndimor, dallime të mëdha në fushatat e vaksinimit

Shëndetësi
Fillon pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale, e fëmijëve dhe mbrojtjes civile në Maqedoni

Fillon pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale, e fëmijëve dhe mbrojtjes civile në Maqedoni

Sociale
Mali i Zi lehtësoi masat për hyrjen e shtetasve të Maqedonisë së Veriut

Mali i Zi lehtësoi masat për hyrjen e shtetasve të Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Qytetari nga Maqedonia i dyshuar për vrasje të dyfishtë në Maltë

Qytetari nga Maqedonia i dyshuar për vrasje të dyfishtë në Maltë

Maqedonia e Veriut
Fondi i kapitalit privat GSOL nga Maqedonia ndërmerr aktivitete për zgjerimin e biznesit me feronikel

Fondi i kapitalit privat GSOL nga Maqedonia ndërmerr aktivitete për zgjerimin e biznesit me feronikel

Marketing
Hoxhaj paralajmëron hapjen e pikës kufitare Stanqiq-Bellanoc

Hoxhaj paralajmëron hapjen e pikës kufitare Stanqiq-Bellanoc

Kosovë
Dina Emini: Njerëzit gjithmonë do të flasin diçka, por kjo nuk më ka penguar aspak të vazhdoj

Dina Emini: Njerëzit gjithmonë do të flasin diçka, por kjo nuk më ka penguar aspak të vazhdoj

Intervista
Vaji i kanabisit, në Shqipëri tregtohet ilegalisht, në Maqedoni fitohen miliona euro

Vaji i kanabisit, në Shqipëri tregtohet ilegalisht, në Maqedoni fitohen miliona euro

Shqipëri
Një i vdekur dhe tre të lënduar rëndë për fundjavë në 24 aksidente komunikacioni në Shkup

Një i vdekur dhe tre të lënduar rëndë për fundjavë në 24 aksidente komunikacioni në Shkup

Shkupi
Drejtori i kompanisë për mobilje “Nefa” me një letër publike provon të sqarojë gjithçka

Drejtori i kompanisë për mobilje “Nefa” me një letër publike provon të sqarojë gjithçka

Sociale
Fushatë në Maqedoni për ngritjen e vetëdijes për kancerin në gji

Fushatë në Maqedoni për ngritjen e vetëdijes për kancerin në gji

Shëndetësi
“BE për TY” me fushatë të re për mbështetje të eko-aktivizmit

“BE për TY” me fushatë të re për mbështetje të eko-aktivizmit

Maqedonia e Veriut
Maqedoni, numri i nxënësve shënon rënie në krahasim me vitin e kaluar

Maqedoni, numri i nxënësve shënon rënie në krahasim me vitin e kaluar

Arsim
Civil kërkon që 8 marsi të shpallet ditë jo pune për të gjithë gratë në vend

Civil kërkon që 8 marsi të shpallet ditë jo pune për të gjithë gratë në vend

Maqedonia e Veriut