LAJMI I FUNDIT:

Gara bizare e rrëzimit të shputave të këmbëve, realizohet për një qëllim të mirë shëndetësor (Video)

Gara bizare e rrëzimit të shputave të këmbëve, realizohet për një qëllim të mirë shëndetësor (Video)
CHONGQING, CHINA - JULY 11: People compete in a toe wrestling competition at a water park on July 11, 2018 in Chongqing, China. (Photo by VCG)

Pronarët e një pishine në Chongqing të Kinës, befasuan me një garë bizare, ku pjesëmarrësit duhet t’ia rrëzojnë tjetrit shputën e këmbës.

Reklama

Të kapur për gishtat e mëdhenj, rreth 40 çifte u bënë pjesë e lojës, të cilën dikush e kreu me shumë seriozitet, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër kishte edhe të tillë, që bënë me hile duke i hedhur kundërshtarit ujë në fytyrë për ta shqetësuar. Mirëpo, kjo që duket si një lojë e kotë, ka një qëllim të mirë shëndetësor.

“Klientët tanë, kanë shumë probleme me ngërçet në këmbë, andaj menduam se lojë do t’ju çlironte muskujt”, kanë thënë zyrtarët e pishinës.

Fituesve të garës, iu është dhënë nga një biletë pishine falas, teksa është thënë se kjo formë efikase e ushtrimeve do të praktikohet dhe në të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Disa kuriozitete mbi numrin ‘Pi’

Disa kuriozitete mbi numrin ‘Pi’

Interesante
Amerikania me gjuhën e saj të ndarë shokon përdoruesit me mënyrën se si i ha 'shpagetat'

Amerikania me gjuhën e saj të ndarë shokon përdoruesit me mënyrën se si i ha 'shpagetat'

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Kalo në kategori