Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që i njëjti pas ndalimit nga ana e policisë, i cili ishte duke vozitur një skuter, gjatë kontrollit i është gjetur marihuanë.

“Njësiti policor ka ndaluar të dyshuarin mashkull K-Shqiptar, i cili ishte me një skuter. Gjate kontrollit në helmetën e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit ,, Marihuanë’’ me peshë prej 16 .0 gr.

I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë. /Telegrafi/