Kombëtarja e Francës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Franca dhe Kroacia do të ndeshen mes vete në finalen e madhe të Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Kjo finale e madhe do të fillojë nga ora 17:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin Luzhniki të Moskës.

Tri arsyet pse Kroacia e meriton të fitojë Kupën e Botës Tri arsyet pse Kroacia e meriton të fitojë Kupën e Botës

Gjelat për të arritur në finale kanë mposhtur Argjentinën, Uruguain dhe Belgjikën, ndërsa kroatë fituan ndaj Danimarkës, Rusisë dhe Anglisë.

Tri arsyet pse Franca e meriton të fitojë Kupën e Botës Tri arsyet pse Franca e meriton të fitojë Kupën e Botës

Sikurse Didier Deschamps, ashtu edhe Zlatko Dalic kanë vendosur t’i besojnë formacioneve që i kanë luajtur shumicën e ndeshjeve, duke mos befasuar me rotacione.

Franca: Lloris; Pavard, Varane, Umtit, Hernandez; Kante, Pogba; Mbappe, Griezmann, Matuidi; Giroud.   

Kroacia: Subasic; Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinic; Brozovic, Rakitic; Rebic, Modric, Perisic; Mandzukic. 

/Telegrafi/