Francë 1-0 Peru, notat e lojtarëve

Francë - Peru (Getty Images)

Kombëtarja e Francës ka fituar ndaj asaj të Perusë me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e dytë të vlefshme për grupet e Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Ekipi i Didier Deschamps ka marr edhe fitoren e dytë në Grupin C, duke mposhtur me vështirësi Perunë dhe duke siguruar tashmë kalimin tutje me gjashtë pikë të mbledhura.

Goli i vetëm në këtë fitore shumë të vuajtur të Gjerlave u shënua në minutën e 34-të nga sulmuesi Kylian Mbappe.

Franca fiton edhe ndaj Perusë, siguron kualifikimin tutje në Kupën e Botës
Lexo po ashtu Franca fiton edhe ndaj Perusë, siguron kualifikimin tutje në Kupën e Botës

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori N’Golo Kante, i cili u notua me 8.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për dyshen e mbrojtjes së Perusë, Rodriguez-Ramos, të cilët u notuan me 5.9. /Telegrafi/

Francë:

Peru:

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit