LAJMI I FUNDIT:

Franca dëshiron fitoren e Ukrainës që rifiton të gjithë territorin – përfshirë Krimenë

Franca dëshiron fitoren e Ukrainës që rifiton të gjithë territorin – përfshirë Krimenë

Sipas një burimi diplomatik francez, vendi po synon ta mbështesë një fitore ushtarake për Ukrainën, që do të ndikonte në rimarrjen e të gjithë territorit të saj.

Reklama

Kjo do të përfshinte edhe Krimenë, territor ky që u kap nga Rusia në vitin 2014, raporton Sky News, përcjell Telegrafi.

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka mbërritur sot në Kiev, për të rivendosur një marrëdhënie me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky.

Derisa liderët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë po qëndrojnë në Kiev, aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore
Lexo po ashtu Derisa liderët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë po qëndrojnë në Kiev, aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore

Bashkë me të është edhe kancelari gjerman, Olaf Scholz dhe kryeministri italian Mario Draghi.

Më herë u raportua se janë aktivizuar në Kiev sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme ajrore, në kohën kur po qëndrojnë tre liderët perëndimorë.

Siç raporton CNN, sirenat jo domosdoshmërisht nënkuptojnë se ka ndodhur ndonjë sulm, por shpesh shërbejnë si paralajmërim. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Kievi publikon një seri videosh pas shkatërrimit të digës,  uji i merr shtëpitë - minat shpërthejnë

Evropa
Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Ukraina thotë se trupat e saj kanë avancuar përreth Bakhmutit

Ukraina thotë se trupat e saj kanë avancuar përreth Bakhmutit

Evropa
Zonja e parë e Rumanisë shkaktoi zemërim në opinion, barti stoli ari në vlerë 12 mijë euro gjatë vizitës në Gjermani

Zonja e parë e Rumanisë shkaktoi zemërim në opinion, barti stoli ari në vlerë 12 mijë euro gjatë vizitës në Gjermani

Rumania
Analistja amerikane Stradner: Vuçiqi i frikësohet Putinit, mbijetesa e tij politike është përshkallëzimi i situatës në Ballkan

Analistja amerikane Stradner: Vuçiqi i frikësohet Putinit, mbijetesa e tij politike është përshkallëzimi i situatës në Ballkan

Serbia
Kalo në kategori