LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë kundër Moldavisë

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë kundër Moldavisë

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho ka bërë të gjitha përgatitjet dhe ka në mendje formacionin për ndeshjen kundër Moldavisë sonte (e shtunë) në mbrëmje.

Shqipëria është nikoqire e Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për Grupin E, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”.


Kjo përballje është paraparë të zhvillohet në “Air Albania Stadium”, në Tiranë, me fillim nga ora 20:45.

Dita e ndeshjes – Shqipëria kërkon fitoren ndaj Moldavisë
Lexo po ashtu Dita e ndeshjes – Shqipëria kërkon fitoren ndaj Moldavisë

Për këtë ndeshje, trajneri Sylvinho ka kryer të gjitha përgatitjet dhe tashmë ka vendosur për formacionin “anti-Moldavi”.

Telegrafi mëson se trajneri brazilian do të luajë më sulmues për dallim nga ndeshje me Poloninë, pasi ka vendosur për një rreshtim “4-2-3-1”.

Në portë do të jetë Thomas Strakosha, ndërsa mbrojtja pritet të formohet nga Elseid Hysaj në të djathtë, Mario Mitaj në të majtë dhe Berat Gjimshiti dhe Adrian Ismajli në qendër.

Në qendër të mesfushës do të luajnë Ylber Ramadani dhe Keidi Bare, ndërsa treshja para tyre do të formohet nga Jasir Asani, Nedim Bajrami dhe Myrto Uzuni.

Sulmuesi i vetëm në ekipin kuqezi do të jetë Sokol Cikalleshi.

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë: Strakosha; Hysaj, Gjimshiti, Ismajli, Mitaj; Ramadani, Bare; Asani, Bajrami, Uzuni; Cikalleshi;

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori