Në Estadio Ciudad de Valencia, Levante dhe Barcelona zhvillojnë ndeshjen e xhiros së 36-të në La Liga.

Blaugranët janë në garë për titullin e La Ligas, duke qenë se ndodhen vetëm dy pikë prapa liderit Atletico Madrid.

Në anën tjetër, Levante ka nevojë vetëm për edhe një pikë në tri xhirot e mbetura që ta sigurojë matematikisht qëndrimin në elitë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Trajnerët Paco Lopez dhe Ronald Koeman i kanë përgatitur formacionet me të cilat do ta fillojnë takimin.

Formacioni startues i Levantes: Aitor Fernandez, Miramon, Vezo, Duarte, Rober Pier, Tono Garcia, De Frutos, Melero, Bardhi, Morales, Roger.

Formacioni startues i Barcelonës:  Ter Stegen, Araujo, Pique, Lenglet, Dembele, De Jong, Busquets, Pedri, Alba, Messi, Griezman

/Telegrafi/