Në Glavnaya Arena (Stadionul Sheriff) në Tiraspol të Moldavisë, Shkëndija zhvillon ndeshjen kthyese të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Sheriff Tiraspol.

Kampioni i Maqedonisë është në pozitë shumë të mirë, meqenëse e ka fituar ndeshjen e parë me rezultat 1-0.

Kujtojmë që goli fantastik i Besart Ibraimit nga gjuajtja e lirë, ishte vendimtar për fitoren e tetovarëve në Filip Arena II në Shkup.

Falë rezultatit nga ndeshja e parë, kampioni i Maqedonisë do ta ketë për qëllim që të mos e humbë sfidën kthyese, duke qenë se çfarëdo barazimi e kualifikon tutje.

Po ashtu, do të përpiqet të shënojë gola, sepse nëse realizon dhe humb me një gol diferencë, atëherë Shkëndija do të jetë në raundin tjetër.

Formacioni startues i Sheriff Tiraspol: Serghei Pascenco, Jo Santos, Cristiano, Antun Palic, Vladimir Kovacevic, Ziguy Badibanga, Alhaji Kamara, Mateo Susic, Yuri Kendysh, Rifet Kapic, Veaceslav Posmac.

Formacioni startues i Shkëndijës: Kostadin Zahov, Egzon Bejtulai, Armend Alimi, Visar Musliu, Besart Ibraimi, Ennur Totre, Remzifaik Selmani, Mevlan Murati, Stenio Junior, Izair Emini, Mevlan Adili.

Formacionet e të dyja skuadrave (Foto: Uefa.com)

Skuadra fituese do të luajë kundër Salzburgut në raundin e tretë kualifikues të Ligës së Kampionëve, ndërsa ekipi humbës luan ose ndaj Santa Colomas ose ndaj Valur Reykjavik në rrethin e tretë kualifikues të Europa League. /Telegrafi/