LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Juve favorit për një tjetër fitore ndaj Genoas

Formacionet zyrtare: Juve favorit për një tjetër fitore ndaj Genoas

Juventusi është nikoqir i Genoas në ndeshjen e xhiros së nëntë në kampionatin italian.

Zonja e Vjetër ka vazhduar me rekordin e fitoreve në Serie A duke regjistruar tetë fitore nga po aq ndeshje në këtë fillim sezoni.

Bianconerët janë favoritë për të regjistruar edhe fitoren e nëntë kur kihet parasysh se luajnë para tifozëve në Juventus Stadium.

Genoa i ka zhvilluar vetëm shtatë ndeshje deri më tani dhe mban vendin e 12-të në tabelë, me katër fitore dhe tri humbje.

Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Ivan Juric i kanë gati skuadrat e tyre për këtë përballje.

Formacioni zyrtar i Juventusit: Szczesny, Cancelo, Bonucci, Benatia, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Cuadrado, Mandzukic, Ronaldo.

Formacioni zyrtar i Genoas: Radu; Biraschi, Romero, Criscito; Pereira, Romulo, Sandro, Bessa, Lazovic; Piatek, Kouame.

Reklama

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Imran Amiti
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori