Drita do të përballet me Feyenoordin në stadiumin “Fadil Vokrri”  nga ora 21:00.

Ky do të jetë takimi i parë, ndërsa pas një jave do të jetë takimi i dytë në “De Kuip” ku pritet të kuptohet epilogu pas dy ndeshjeve.

Ardian Nuhiu nuk ka ndryshuar asgjë nga ndeshjet e kaluara me Deçiçin duke iu besuar të njëjtëve futbollistë.

Në sulm do të jetën Astrit Fazliu, Arbnor Muja, Almir Ajzeraj dhe Marko Simonovski.

Te Feyenoord do të luajën emra si Sinisterra, Bonnis dhe Linssen.


Formacionet zyrtare

Drita: Maloku, Limani, Jamal, Cuculi, Blakçori, Vuçaj, Jashari, Ajzeraj, Muja, Fazliu, Simonovski.

Feyenoord: Bijow, Pedersen, Fer, Senesi, Malacia, Kokcu, Toornasa, Til, Linssen, Bannis, Sinisterra.


/Telegrafi/