Atletico Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Wanda Metropolitano është arena e duelit ndërmjet klubit spanjoll që e pret kampionin në fuqi të garës më të madhe evropiane për klube.

Nuk ka dyshim se pritet një përballje interesante dhe e fuqishme ndërmjet dy skuadrave që do të zbresin në fushë.

Trajnerët Diego Simeone dhe Jurgen Klopp i kanë zgjedhur lojtarët më të mirë që i kanë në dispozicion për të përfshirë në formacionet baze.

Formacioni startues i Atletico Madridit: Oblak, Vrsaljko, Felipe, Savic, Lodi, Saul, Thomas Partey, Koke, Lemar, Morata, Correa.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Wijnaldum, Salah, Firmino, Mane.

/Telegrafi/