LAJMI I FUNDIT:

Florenzi lëndohet përsëri, e përfundon sezonin para kohe

Florenzi lëndohet përsëri, e përfundon sezonin para kohe

Kur pritej të rikthehet nën urdhrat e Luciano Spallettit, ka ndodhur një gjë e rëndë.

Reklama

Fjala është për mbrojtësin e Romës, Alessandro Florenzi që ka pësuar një tjetër lëndim.

Reprezentuesi italian ishte kthyer duke u stërvitur me ekipin e të rinjve te Roma, por që ka pësuar një tjetër lëndim të rëndë.

24-vjeçari mori një goditje në gjurin e tij të djathtë gjë që do të mbetet jashtë fushave edhe tre muaj të tjerë.

Kësisoj, ky stinor për Florenzin ka marrë fund pasi italiani kishte pësuar një lëndim edhe në ndeshjen ndaj Sassuolos.

Trajneri Luciano Spalletti ka deklaruar se ndihet keq që nuk do ta ketë në dispozicion një futbollistë si Florenzi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori