LAJMI I FUNDIT:

Flick i kënaqur me fitoren, por e shqetëson lëndimi i Kimmich

Flick i kënaqur me fitoren, por e shqetëson lëndimi i Kimmich

Bayern Munich është fitues i klasikës së parë gjermane për edicionin 2020/2021.

Reklama

Kampioni në fuqi i Gjermanisë ka fituar ndeshjen e çmendur ndaj Borussia Dortmund në Signal Iduna Park 2-3.

Trajneri i Bayern Munich, Hansi Flick fillimisht ka folur për fitoren e arritur, duke thënë se ishte një ndeshje pozitive nga ana e skuadrës së tij.

“Ndeshja ishte shumë pozitive, kishte shumë cilësi nga të dyja ekipet. Ne ishim më të vendosur sesa ata në disa situata”.

“Dortmundi ishte i rrezikshëm falë gabimeve tona. Duhet të jemi më të duruar në disa raste, por fitorja e sotme ishte më se e merituar”, ka deklaruar Flick.

Por trajneri kampion i Evropës me Bayernin ka mbetur i shqetësuar me lëndimin e Joshua Kimmich i cili e la fushën i lënduar në pjesën e parë.

“Tani po presim dhe të shohim se çfarë do të ndodhë. Kimmich është një nga lojtarët tanë kryesorë në mesfushë. Një lëndim i tij nuk do të ishte i lehtë për t’u trajtuar”, ka deklaruar Flick.

Pas shtatë javëve të para në Bundesliga, Bayerni tanimë është lider i vetëm në tabelë me 18 pikë, ku ka shënuar gjashtë fitore dhe ka një disfatë.

Bavarezët kanë edhe sulmin më të mirë në ligë me 27 gola të shënuar teksa kanë pësuar 11 të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Albion Rrahmani për mediat rumune: Gjaku im është shqiptar dhe kjo është arsyeja pse festoj kështu

Albion Rrahmani për mediat rumune: Gjaku im është shqiptar dhe kjo është arsyeja pse festoj kështu

Ligat tjera
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Kalo në kategori