LAJMI I FUNDIT:

Fjalë të urta popullore: Burri është çadra e gruas, gruaja pasqyra e burrit!

Fjalë të urta popullore: Burri është çadra e gruas, gruaja pasqyra e burrit!
Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot!
Lexo po ashtu Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot!
Fjalë të urta popullore: Qesen e armën mos ia dorëzo gruas!
Lexo po ashtu Fjalë të urta popullore: Qesen e armën mos ia dorëzo gruas!
Fjalë të urta popullore: Sherrin e mbjellin gratë dhe e korrin burrat!?
Lexo po ashtu Fjalë të urta popullore: Sherrin e mbjellin gratë dhe e korrin burrat!?
Fjalë të urta popullore: Rrallë vritet burri që ka shumë armiq!
Lexo po ashtu Fjalë të urta popullore: Rrallë vritet burri që ka shumë armiq!

• As me miq e as me anmiq, gojën mos e f’lliq!

Reklama

• Atdheun nuk mund ta shkatrrojë as lufta as armiku, por mund ta shkatrrojnë çlirimtarët!

• Atë që pështyn në nadje, mos e lëpijë në mramje.

• Baba vdes i keq kur i del djali i keq.

• Bisha tërbohet keq kur e sheh se i vjen funi.

• Ç’a ta ban minuti s’ta ban krejt jeta.

• Dajaku ka dalë nga xheneti.

• Dashuria për rininë, si qumësht për fëminë.

• Detit i ka hije vala, burrit i ka hije fjala.

• Dita pa pune, nata pa gjumë.

• Dora e thate s’ka nafake.

• E drejta te zhyt, por nuk të mbytë.

• Fjala e bute then ashtin e fortë.

• Fjalët janë gra, veprat burra.

• Gruaja e dashtun kurrë s’plaket

• Guri rrumbullak e burri pa zanat nuk xanë vend kollaj.

• I madh është edhe plepi, po e fëlliqin sorrat.

• I urti shkruan, budalla i mban n’mend.

• Ka që edhe gomarin mashkull e bajnë me barrë.

• Kam qeshur te tjerë, më mbiu në derë.

• Kopraci s’të jep të zezën e ullirit.

• Kujt i ka djeg qulli i fryn kosit.

• Kur s’të thërrasin mos shko, kur s’të pyesin mos kuvendo.

• Kush mëson botën, s’din për veti.

• Burri është çadra e gruas, gruaja pasqyra e burrit.

Në trend Kultura

Më shumë
Teksa burrat e papunë ikin jashtë vendit, gratë shqiptare shfrytëzojnë liritë e reja

Teksa burrat e papunë ikin jashtë vendit, gratë shqiptare shfrytëzojnë liritë e reja

Kulture
Filmi që parashikoi të ardhmen

Filmi që parashikoi të ardhmen

Filmi
Dëshmi nga Beteja e Koshares: Oficeri i vrarë rus Vitali Bukharin, mercenar për një pjatë supë më tepër!

Dëshmi nga Beteja e Koshares: Oficeri i vrarë rus Vitali Bukharin, mercenar për një pjatë supë më tepër!

Kulture
Shenjat pa rrugë

Shenjat pa rrugë

Kulture
Mimoza Ahmeti, me një roman për dashurinë

Mimoza Ahmeti, me një roman për dashurinë

Kulture
Art me letër

Art me letër

Kulture
Kalo në kategori