LAJMI I FUNDIT:

Finlanda dhe Rusia luajnë për fitore, formacionet zyrtare

Finlanda dhe Rusia luajnë për fitore, formacionet zyrtare
Reklama

Kombëtarja e Finlandës dhe ajo e Rusisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Grupin B të Euro 2020.

Finlanda dhe Rusia janë gati për takimin e dytë të grupeve i cili zhvillohet me fillim nga ora 15:00 në Gazprom Arena të Saint Petersburg.


Kombëtarja skandinave vjen nga një fitore e madhe ndaj Danimarkës dhe synon të vazhdojë serinë pozitive për t’iu ofruar edhe më shumë kalimit tutje nga grupi.

Në anën tjetër, Rusia vjen nga një humbje e thellë nga Belgjika dhe synon t’i kthehet rezultateve pozitive për të mbajtur shpresa për kalimin e grupit.

Trajnerët e të dyja kombëtareve kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Finlanda: Hradecky; Toivio, Arajuuri, O’Shaughnessy; Raitala, Schuller, Lod, Kamara, Uronen; Pukki, Pohjanpalo; 

Rusia: Safonov; Fernandes, Diveev, Dzhikiya, Kuzyaev; Zobnin, Barinov, Ozdoev; Miranchuk, Dzyuba, Golovin;

/Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Kombëtarja e Shqipërisë
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
Kalo në kategori