LAJMI I FUNDIT:

Filmi i shumëpritur po vjen: “Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One” në Cinestar deri më 31 korrik!

Filmi i shumëpritur po vjen: “Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One” në Cinestar deri më 31 korrik!

Korriku është gati të bëhet muaji më emocionues dhe më i mbushur me adrenalinë ndonjëherë në Cinestar! Përgatituni për një film mahnitës që do t’ju që ju bënë zemrën të rrah si asnjëherë më parë.

Nga 1 korriku deri më 31 korrik, filmi i shumëpritur, “Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One” vjen premierë në Cinestar.

Ky thriller plot aksion ju çon në një udhëtim tërheqës, të mbushur me marifete mahnitëse dhe momente që do t’u lënë pa frymë.

Në ditën e parë të xhirimeve, Cruise mahniti botën duke vozitur një Honda CRF 250 të bërë me porosi nga mali Helsetkopen i Norvegjisë, duke u zhytur 4000 metra në një luginë përpara se të hapte parashutën e tij vetëm 500 metra nga toka.

Por, ky ishte vetëm fillimi. Cruise përsëriti marifetin që të bënë zemrën të ndaloj për pak sekonda edhe shtatë herë të tjera për të siguruar që pamjet të ishin perfekte.

Në “Mission: Impossible – Dead Reckoning – Pjesa e Parë”, Cruise ripërsërit rolin e tij si Ethan Hunt i patrembur, misionet e të cilit gjithmonë i shtyjnë kufijtë e asaj që është e mundur njerëzisht.

Me regji nga Christopher McQuarrie, kasti i aktorëve e çon ekskluzivitetin në lartësi të reja, si fjalë për fjalë ashtu edhe figurativisht. McQuarrie dhe Cruise, të cilët kanë bashkëpunuar për 16 vjet dhe shumë filma, ndajnë një pasion për të shtyrë kufijtë e krijimit të filmave, duke sfiduar vazhdimisht veten për të kapërcyer arritjet e tyre të mëparshme.

Ajo që e dallon “Dead Reckoning Part One” nga filmat paraardhës është vendimi për të ndarë historinë në dy filma. Ky veprim ambicioz lejon një rrëfim më madhështor dhe më epik që përfshin të gjithë ekskluzivitetin.

Cruise dhe McQuarrie e dinin se për të krijuar një aventurë me dy pjesë, ata duhej të bënin gjithçka dhe të jepnin një përvojë që do të tejkalonte çdo gjë të parë më parë në universin Mission: Impossible.

Prodhimi i filmit nuk ishte pa sfida. Kasti dhe ekipi e gjetën veten duke shtyrë vazhdimisht kufijtë e tyre, duke vënë në dyshim zgjedhjet e tyre dhe duke përqafuar guximin e vizionit të tyre. Por është pikërisht kjo kërkim i pamëshirshëm i përsosmërisë që e ka bërë ekskluzivitetin Mission: Impossible një sukses të pashembullt, duke rrëmbyer zemrat dhe imagjinatat e audiencës në mbarë botën.

Filmi i premton audiencës një eksperiencë të pashembullt kinematografike, duke shfaqur sekuenca aksionesh befasuese të koreografisë dhe të ekzekutuara në mënyrë të përpiktë. Nga kërcimi me motoçikletë që ndalon zemrën nga një mal deri tek ngasja e një treni të vërtetë me avull nga një urë e hedhur në erë, “Dead Reckoning Part One” sjell veprime në një shkallë të paprecedentë.

Me një trashëgimi që përfshin mbi dy dekada, ekskluziviteti Mission: Impossible ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në botën e kinemasë aksion. Nga sekuenca ikonë e trenit në filmin e parë deri te marifetet novatore të kësteve të fundit, çdo film e ka çuar industrinë e filmit në lartësi të reja. Këtë herë, Cruise dhe McQuarrie vendosën jo vetëm të tejkalojnë arritjet e tyre të mëparshme, por të ripërcaktojnë kufijtë e asaj që është e mundur në krijimin e filmave aksion.

“Misioni: Impossible – Dead Reckoning Pjesa e Parë” është kulmi i viteve të përkushtimit, inovacionit dhe imagjinatës. Ai përfaqëson standardin e përsosmërisë që Cruise dhe i gjithë kasti dhe ekipi i kanë vendosur vetes.

Përgatituni për një aventurë emocionuese që do t’ju lërë të pyesni: “Si do të shkojë kjo gjë?”

Mos e humbisni mundësinë për të dëshmuar misionin më të madh deri më tani, ndërsa ai shpaloset në ekranin e madh në Cinestar nga 1 korriku deri më 31 korrik.

Bëhuni gati për një përvojë të paharrueshme që do të sfidojë të gjitha pritshmëritë.

Në trend Ekonomi

Më shumë
Themelohet Fintech Kosova, pioniere në revolucionin e teknologjisë financiare në Kosovë

Themelohet Fintech Kosova, pioniere në revolucionin e teknologjisë financiare në Kosovë

Ekonomi
Shijo 3 ditë të mrekullueshme në Stamboll për vetëm 99 euro

Shijo 3 ditë të mrekullueshme në Stamboll për vetëm 99 euro

Kompania Turistike Shpejtimi
Më pak se 24 orë nga samiti më i madh madh i BNj në Kosovë “PowerToHR”

Më pak se 24 orë nga samiti më i madh madh i BNj në Kosovë “PowerToHR”

powertohr
Zgjidhe problemin e prishjeve për 3 euro në muaj me Hausmeister

Zgjidhe problemin e prishjeve për 3 euro në muaj me Hausmeister

Hausmeister
Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 për qind më i lartë se para tri viteve

Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 për qind më i lartë se para tri viteve

Ekonomi
30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme dhe kjo me çmime më të lira në treg

30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme dhe kjo me çmime më të lira në treg

Petrol Company
Kalo në kategori