Një ditëlindje është shndërruar në pamje me skena të dhunshme, kur një përleshje shpërtheu për siç supozohet, një cigare elektronike “të vjedhur”.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, Lisa Keegan ishte duke festuar momentin historik me miqtë dhe familjen në kopshtin e saj, derisa kjo u prish kur një grindje shkaktoi një luftë të madhe.

Miku i familjes Adam, 40 vjeç, ia kapi me shaka “aparatin” nga një adoleshent, por situata u përshkallëzua shpejt pasi i dashuri i vajzës së Lizës, Toni, iu afrua atij.

Policia e Lancashire, Angli, ka konfirmuar se ata morën pjesë në incidentin e mbushur me alkool, me hetime në vazhdim pasi ata shoqëruan një burrë në shtëpi. /Telegrafi/