Rep-artisti i njohur, Fero, kohët e fundit ka qenë mjaft i komentuar në faqet rozë.

Kjo vjen, për shkak të një video të publikuar në rrjetin social Instagram, në të cilën u kishte shpallur luftë MC Kreshës, Lyrical Son, Bim Bimmës dhe Ergenit.

Sipas tij, një luftë e tillë do të jetë rreth hip-hopit, ndërsa e konsideruar vetën superior kur bie fjalë për këtë zhanër muzikor.

Por si duket reperi nuk e ka lënë me kaq. Në një postim tjetër ai ka bërë të ditur se do të jetë në Kosovë për dy-tre ditë, pasi që një kohë ai jeton në Gjermani.

Fero u shpall luftë të hapur MC Kreshës dhe Lyrical Son, kundërpërgjigjet BimBimma Fero u shpall luftë të hapur MC Kreshës dhe Lyrical Son, kundërpërgjigjet BimBimma

“Për dy-tre ditë jam në Kosovë, sapo e nxora biletën, pak nëse dikush doni diçka, unë jam aty”, është shprehur ai.

(Foto: Instastory)

Video të tilla nuk kanë të mbaruar, pasi në një tjetër ai ka ironizuar me reperët, duke thënë se do i rrëzoj me vetëm gishtin e vogël.

Ani pse fansat e kishin konsideruar një thirrje të tillë si vëmendje, Fero është shprehur se ka famë aq sa kanë të gjithë reperët që u ka kërkuar luftë. /Telegrafi/