LAJMI I FUNDIT:

Feniksi shkruan historinë

Feniksi shkruan historinë
Reklama

Skuadra kosovare e futsallit, Feniksi ka shkruar sot historinë.

Kampioni i Kosovës në futsall ka kaluar në Raundin Elitë të “UEFA Futsall Cup”.


E gjithë kjo pas triumfit kundër ekipit gjeorgjian të Tbilisi State University me rezultat 7:3, transmeton Telegrafi.

Brahimi realizoi 3 gola, Mejzini dhe Alibegu realizuan nga 2 gola, e cila gjë i siguroi pozitën e dytë në grupin 2 Fenikit, i cili grumbulloi gjashtë pikë.

Dy pozitat e para të grupit kalojnë tutje në Raundin Elitë, ku do të luajnë 16 ekipet më të mira të Evropës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

La Liga
Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Liga e Kampionëve
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori