LAJMI I FUNDIT:

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Anton Gerashchenko, këshilltar në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Ukrainës, një video u shfaq në rrjetet sociale që tregon fëmijët e kreut të grupit mercenar rus Wagner, Yevgeny Prigozhin, Pavel dhe Veronika.

Reklama

Ata, shton ai, këndojnë një këngë në video ku thonë se janë elitë dhe oligarkë, ndërsa të tjerët i kërkojnë lëmoshë dhe marrin mbetje nga dyshemeja, transmeton Telegrafi.

“Kanalet ruse Telegram publikuan një video të fëmijëve të Prigozhin, Pavel (me kapele bejsbolli) dhe Veronika në Karelia”, ka shkruar Gerashchenko në rrjetin sociale Twitter.

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev
Lexo po ashtu Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Ata u filmuan duke kënduar një këngë duke e quajtur veten elitë dhe oligarkë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe marrin mbetje nga dyshemeja që i pastrojnë.

Vetë Prigozhin konfirmoi se videoja ishte autentike. Pretendohet se është filmuar në verën e vitit 2022 (pra kur lufta e vërtetë tashmë ishte duke u zhvilluar).

“Prigozhin thotë se video dhe fotografitë, janë vjedhur nga një departament i posaçëm kibernetik i Ministrisë së Mbrojtjes Ruse”, ka shkruar Gerashchenko. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori