LAJMI I FUNDIT:

Federata Ndërkombëtare e Xhudos pezullon statusin e Putinit si President Nderi dhe Ambasador i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos

Federata Ndërkombëtare e Xhudos pezullon statusin e Putinit si President Nderi dhe Ambasador i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka njoftuar zyrtarisht se ka pezulluar tashmë statusin e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, si President Nderi dhe Ambasador i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos.

Rusia dhe presidenti rus vazhdojnë të marrin sanksione nga shumica e shteteve boterore, por edhe organizatat e ndryshme kulturore dhe sportive.


Të fundit që kanë vendosur sanksione janë Federata Nderkombëtare e Xhudos.

Zyrtare: UEFA zhvendos finalen e Ligës së Kampionëve në Paris
Lexo po ashtu Zyrtare: UEFA zhvendos finalen e Ligës së Kampionëve në Paris

Shtepia e sportit të xhudos ka njoftuar me anë të faqes zyrtare se ka vendosur të pezullojë e statusit e Putinit si President Nderi dhe Ambasador i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos.

“Në dritën e konfliktit të vazhdueshëm të luftës në Ukrainë, Federata Ndërkombëtare e Xhudos njofton pezullimin e statusit të z. Vladimir Putin si President Nderi dhe Ambasador i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos”, thuhet në njoftimin zyrtar të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos.

Të gjitha këto sanksione për Rusinë dhe presidentin e tyre, Putinin, po vijnë shkaku që shteti rus ka pretendime për pushtimin e Ukrainës, teksa ka nisur luftën ndaj tyre para katër ditësh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve
Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

La Liga
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Kalo në kategori