LAJMI I FUNDIT:

Fatmir Mexhiti: Shkarkimi i Jovevit nuk është politik

Fatmir Mexhiti: Shkarkimi i Jovevit nuk është politik

Ndryshimi i drejtorit të Klinikës së Kardiologjisë, Sashko Jovev nuk është politik, thotë ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti.

Reklama

Ai sot pas vizitës në ambientet e rinovuara të Klinikës për Endokrinologji nuk ka dashur të flasë për arsyet e shkarkimit të Jovevit dhe ka paralajmëruar se të gjitha detajet do t’i prezantojë në një konferencë.

“Politika, absolutisht, nuk qëndron prapa largimit të Jovevit, kudo që ka keqpërdorime me mua si ministër do të ketë sanksione”, tha ministri Mexhiti dhe theksoi se me Jovevin ka punuar një ekip i tërë për transplantet e suksesshme./Telegrafi/

Fatmir Mexhiti ka shkarkuar drejtorin e Kardiokirurgjisë, Sashko Jovev
Lexo po ashtu Fatmir Mexhiti ka shkarkuar drejtorin e Kardiokirurgjisë, Sashko Jovev

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Lugina
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Kalo në kategori