LAJMI I FUNDIT:

Fatmir Mexhiti ka shkarkuar drejtorin e Kardiokirurgjisë, Sashko Jovev

Fatmir Mexhiti ka shkarkuar drejtorin e Kardiokirurgjisë, Sashko Jovev

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, ka shkarkuar nga detyra drejtorin e Klinikës Universitare për Kardiokirurgji, Sashko Jovev.

Reklama

Me rastin e lansimit të shërbimit të ri online për regjistrim elektronik, Mexhiti njoftoi shkarkimin e Jovev, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Këto janë pozicione dhe funksione kalimtare. Nuk ka njeri këtu përgjithmonë, që të jetë i pavdekshëm, as unë, askush tjetër, as drejtorët”, theksoi Mexhiti pas promovimit të shërbimit të ri online: regjistrimi elektronik i të porsalindurit.

Ministria e Shëndetësisë vlerësoi punën, funksionimin dhe menaxhimin e mirë në Spitalin Special të Gjinekologjisë dhe Akusherisë “Nënë Tereza”-Çair.

Në pyetjen e një gazetari për vdekjet në Spitalin e Manastirit, Mexhiti tha se Ministria e Shëndetësisë dhe Kabineti i tij, siç tha ai, në Manastir kanë qenë shumë transparentë për këtë temë që në fillim, por tani është në një juridiksion tjetër.

“Tashmë është në institucionet kompetente, në Prokurori dhe këtu nuk na lejohet të themi asgjë”, ka përsëritur Mexhiti./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Profesori britanik: Terroristët duket se u trajnuan me makinat që SHBA-ja i dha Serbisë

Lajme
Arsenal armësh e pamje nga ushtrimet e grupit terrorist në pronën e Radoiçiqit - të gjitha dëshmitë e siguruara deri më tani nga shteti i Kosovës

Arsenal armësh e pamje nga ushtrimet e grupit terrorist në pronën e Radoiçiqit - të gjitha dëshmitë e siguruara deri më tani nga shteti i Kosovës

Lajme
Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Policia konfiskon armë në Prishtinë e Podujevë – arrestohen tre persona

Kronika e Zezë
Rashiq: Unë dhe familja ime ndihemi më të sigurt në Kosovë sesa në Serbi

Rashiq: Unë dhe familja ime ndihemi më të sigurt në Kosovë sesa në Serbi

Lajme
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Kurti: Sulmi terrorist kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Kurti: Sulmi terrorist kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori