LAJMI I FUNDIT:

Fakte befasuese mbi dallimet midis orgazmës së mashkullit dhe asaj të femrës

Fakte befasuese mbi dallimet midis orgazmës së mashkullit dhe asaj të femrës

Shumica e njerëzve besojnë që ekzistojnë dallime të mëdha midis orgazmës së femrës dhe asaj të mashkullit

Reklama

Mirëpo e vërteta është diçka më ndryshe – dallime pothuajse nuk ka.

Me një sërë hulumtimesh është konstatuar që dallime nuk ka, sepse janë reaksione të njëjta fiziologjike edhe te meshkujt edhe te femrat gjatë përjetimit të orgazmës.

Aq më tepër, edhe meshkujt, edhe femrat, e përshkruajnë orgazmën me fjalë të njëjta, transmeton Telegrafi.

Gjatë kohës së orgazmës edhe te femrat, edhe te meshkujt tajit hormoni oksitocinë, i cili është i njohur si hormon i “dashurisë”.

Të vetmet dallime të cilat ekzistojnë ka të bëjnë me sasinë e lëngjeve trupore të cilat tajisin gjatë përjetimit të orgazmës.

Femra mund të përjetojë orgazma njëra pas tjetrës, ndërsa te meshkujt është ndryshe.

Në të vërtetë, atyre u nevojiten 15-20 minuta që të jenë të gatshëm për aksionin e ri. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Tri zakone të çuditshme në Afrikë që praktikohen edhe sot: Pse tezja e nuses duhet ta kalojë natën me dhëndrin?

Tri zakone të çuditshme në Afrikë që praktikohen edhe sot: Pse tezja e nuses duhet ta kalojë natën me dhëndrin?

Lifestyle
Nuk do të shihni më miza të bezdisshme: Hiqni qafe duke përdorur vetëm një artikull ushqimor që e përdorni çdo ditë

Nuk do të shihni më miza të bezdisshme: Hiqni qafe duke përdorur vetëm një artikull ushqimor që e përdorni çdo ditë

Bëje vet
Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Lifestyle
Horoskopi për muajin qershor 2023

Horoskopi për muajin qershor 2023

Astrologji
Nëse dëshironi të hiqni qafe kërmijtë në kopsht, bëni kafe për ta

Nëse dëshironi të hiqni qafe kërmijtë në kopsht, bëni kafe për ta

Kopshtaria
Biondinat apo zeshkanet, cilat janë më të suksesshme në punë?

Biondinat apo zeshkanet, cilat janë më të suksesshme në punë?

Lifestyle
Kalo në kategori