LAJMI I FUNDIT:

Facebook mbyll zyrën e në Londër, pasi një punëtor testohet pozitiv me coronavirus

Facebook mbyll zyrën e në Londër, pasi një punëtor testohet pozitiv me coronavirus

Facebook ka mbyllur zyrën e saj në Londër pasi një punonjës u testua pozitiv me coronavirus.

Reklama

Lokalet janë mbyllur menjëherë dhe objektet e tij do të pastrohen thellë, tha një zëdhënës i Facebook, transmeton Telegrafi.

Mbyllja vjen pasi një punonjës nga zyra e Facebook në Singapor, i cili është diagnostikuar me coronavirus, dhe më pas vizitoi ambientet e Facebook në Londër.

Ai person ishte i fundit në një zyrë në Londër më 26 shkurt, tha Facebook.

“Një punonjës me qendër në zyrën tonë në Singapor i cili është diagnostikuar me COVID-19 vizitoi zyrat tona në Londër me 24-26 shkurt 2020”, vazhdpi tutje një zëdhënës i Facebook.

“Prandaj, ne po mbyllim zyrat tona në Londër deri të hënën për pastrim të thellë dhe punonjësit po punojnë nga shtëpia deri atëherë”.

Kushdo që ka kontakte të drejtpërdrejta me personin e përfshirë, është kërkuar që të izolohet dhe të jetë vigjilent në shikimin e simptomave.

Kompania është vetëm firma e fundit në Londër për të mbyllur zyrat në një përpjekje për të ndaluar përhapjen e coronavirusit. Firma të tjera të mëdha duke përfshirë Deloitte kanë dërguar punëtorë në shtëpi pas kontaktit me njerëzit që zbulohet se kanë testuar pozitivë për sëmundjen. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Shpërthimi i digës në Ukrainë, ekipet e shpëtimit: Problem nuk është uji – janë rusët që po na granatojnë

Evropa
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Kalo në kategori