0Shares

Rrjeti më i madh social në botë, Facebook që lidh njerëzit anekënd botës sot ka njoftuar se ka arritur në 2 miliardë përdorues. Kjo shifër marramendëse e përdoruesve është konfirmuar edhe nga vetë themeluesi i rrjetit social, Mark Zuckerberg.

“Në këtë mëngjes, Facebook ka 2 miliardë përdorues” ka thënë Zuckerberg. Është nder tu shërbejmë, ka thënë më tej njeriu i parë që krijoi gjigantin social, i cili edhe në vendin tonë raportohet se ka mbi 1 milionë përdorues aktivë.

Me 2 miliardë njerëz, Facebook është rrjeti më i madh social, duke lënë pas shërbimin e famshëm të videove, YouTube me mbi 1.5 miliardë përdorues, aplikacionin WeChat me 889 milionë përdorues, rivalin Twitter me 328 milionë dhe Snapchat me 255 milionë llogari aktive.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)