LAJMI I FUNDIT:

Eventi për prezantimin e iPhone 14 pritet të mbahet në fillim të shtatorit

Eventi për prezantimin e iPhone 14 pritet të mbahet në fillim të shtatorit

Më 7 shtator, Apple pritet të mbajë eventin e ardhshëm për lansimin e produktit të ri, sipas Mark Gurman të Bloomberg.

Reklama

Kompania në kushte normale zhvillon event të madh në pjesën e parë të shtatorit, raporton The Verge, përcjell Telegrafi.

Apple flitet se do të prezantojë linjën e iPhone 14 në këtë event, që pritet të përfshijë: iPhone 14 bazë, një iPhone 14 të ri me ekran të madh, një iPhone 14 Pro dhe një iPhone 14 Pro Max.

Në vitet e kaluara, iPhonat e prezantuar në këto evente kanë dalë në shitje pak kohë më vonë – Gurman raportohet se punëtorëve të dyqanit iu është kërkuar të përgatiten për një lansim të një lloji më 16 shtator.

Apple nuk është deklaruar lidhur me këtë pretendim. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Mësoni më shumë për Shqip.ai, platformën më të kërkuar në Kosovë dhe më gjerë

Mësoni më shumë për Shqip.ai, platformën më të kërkuar në Kosovë dhe më gjerë

Teknologji
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Teknologji
Skaneri për zbulimin e armëve me Inteligjencë Artificiale dështoi në detektimin e një thike

Skaneri për zbulimin e armëve me Inteligjencë Artificiale dështoi në detektimin e një thike

Teknologji
iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro kanë mbështetje të dyfishtë eSIM

iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro kanë mbështetje të dyfishtë eSIM

Teknologji
Kalo në kategori