LAJMI I FUNDIT:

A është ndarë në dysh ekipi i Portugalisë me intervistën e Ronaldos – tregon Neves

A është ndarë në dysh ekipi i Portugalisë me intervistën e Ronaldos – tregon Neves

Ruben Neves ka pohuar se nuk ka asnjë polemikë mes lojtarëve të Portugalisë, pavarësisht nga pasojat e dukshme nga intervista e buijshme e fundit e Cristiano Ronaldos.

Reklama

Sulmuesi i Manchester United kritikoi hapur Erik ten Hag dhe mënyrën se si ai ishte trajtuar nga klubi në një intervistë shpërthyese televizive me Piers Morgan këtë javë. Sportsmail që atëherë ka zbuluar se United po kërkon të ndërmarrë veprime ligjore kundër 37-vjeçarit si rezultat i komenteve të tij.

Pavarësisht ngjarjeve rreth sulmuesit të Portugalisë, Neves këmbënguli se skuadra mbeti e përqendruar dhe e bashkuar.

Ruben Neves ka pohuar se nuk ka 'asnjë polemikë' në dhomën e zhveshjes së Portugalisë

“Nuk ka polemika brenda dhomës së zhveshjes. Pra, është e pamundur që ne të kemi frikë nga ndonjë ndikim rreth asaj polemike pasi nuk ka polemika brenda dhomës së zhveshjes”, ka thënë ai fillimisht.

“Kjo polemikë ekziston në media, jo në dhomën e zhveshjes. Është thënë e gjitha. Ne jemi 100 për qind të fokusuar në synimin tonë në Kupën e Botës”.

“Kemi një ambient spektakolar në kombëtare. Ky është fokusi ynë”, ka shtuar ai

Kishte zëra për një mosmarrëveshje mes Ronaldos dhe Bruno Fernandes pas një shkëmbimi në dukje të ftohtë në dhomën e zhveshjes, por mesfushori që atëherë ka mohuar që dyshja të kenë një raport acarues. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori