Nëse dhomat e hoteleve do të dizajnoheshin duke përdorur ato që në internet thuhet se janë trendet më të fundit të dekorit – atëherë do të dukeshin diçka si këto, me sa duket.

Një seri dhomash – të kuruara bazuar në “trendet më të nxehta të brendshme që shfaqen në internet” – janë zbuluar në një hotel nga Argos dhe platforma e frymëzimit vizual Pinterest, “duke zhytur mysafirët në një botë të frymëzimit dhe zbulimit të brendshëm”.

I njohur si “Argos Mood Hotel”, hoteli i përkohshëm përbëhet nga gjashtë “Dhomat e humorit” të ndryshme, duke filluar nga një “Dhomë luksoze” me theks ari në një “Dhomë lojërash” të çuditshme për të rriturit.

I dekoruar me ‘enë shtëpie dhe mobile të modës nga sferat më të fundit të produkteve Argos’, hoteli konceptual në Bethnal Green të Londrës do të hapet për publikun nga e shtuna, 2 prill deri më 4 prill.

Disa këshilla për ta tejkaluar frikën e fluturimit me aeroplan Disa këshilla për ta tejkaluar frikën e fluturimit me aeroplan

Jo vetëm kaq, por edhe anëtarët e publikut mund të aplikojnë për të qëndruar në hotelin e udhëhequr nga trendi për një natë – dhe disa madje do të fitojnë përmbajtjen e dhomave me stil.

Një rritje e kërkimeve të Pinterest nga viti në vit për “dizajn luksoz të kuzhinës”, “dhoma gjumi luksove” dhe “pajisje banjosh prej ari” u bashkuan për të frymëzuar “Dhomën luksoze”.

Tani mund të qëndroni në një shtëpi pushimi me temë Harry Potter të kompletuar me tobogan të brendshëm Tani mund të qëndroni në një shtëpi pushimi me temë Harry Potter të kompletuar me tobogan të brendshëm

Muret me ngjyrë jeshile të thellë, tavolinat prej mermeri dhe ndenjëset prej kadifeje shtojnë theksin e artë në dhomë, e cila synon të krijojë një ‘ndjesi të rafinuar luksoze’.

Ndërkohë, “Play Room” – ku “botë të freskëta dhe të frikshme përplasen” – premton të jetë “mishërimi i energjisë pozitive dhe rinore”.

Frymëzuar nga kërkimet e Pinterest për ‘mjeshtëri për të rritur’, ‘dhoma marinari për të rritur’ dhe ‘festa me temë kaubojsh për të rritur’, ajo është e mbushur me veçori argëtuese.

Pinterest gjithashtu zgjodhi një rritje të kërkimeve për ‘bimët e dhomës së ndenjes’, ‘idetë për raftet e bimëve të brendshme’ dhe ‘idetë për muret e bimëve brenda’, gjë që ka frymëzuar “The Nature Room”, një hapësirë ​​e zhytur në ‘tone ngjyrash tokësore’.

Hoteli i ri në Peru ju mundëson të flini ‘direkt’ nën yje Hoteli i ri në Peru ju mundëson të flini ‘direkt’ nën yje

Këto dhoma, dhe të tjerat janë të hapura për publikun gjatë ditës të dielën, 3 prill, dhe për qëndrime falas gjatë natës nga e shtuna, 2 prill deri të hënën, 4 prill, me aplikantët e suksesshëm që fitojnë një nga pesë dhomat e humorit të udhëhequra nga trendi. /Telegrafi/