Erick Lamela e ka fituar çmimin e golit të vitit 2021 ose i njohur ndryshe si ‘Puskas Award’.

Anëtari o Tottenhamit doli të triumfonte në një garë të ashpër me Patrik Schick dhe Mehdi Taremi.

Por, rabona e realizuar nga Lamela ndaj Arsenalit ishte diçka vërtetë e bukur dhe u zgjodh si më i miri nga FIFA.

Çmimin për golin më të mirë të vitit për Lamelan e ndau Yay Toure. /Telegrafi/