Emma Roberts dhe Garrett Hedlund të cilët janë prindër të një djali 1-vjeçar, Rhodes – janë ndarë zyrtarisht.

Reklama

Çifti u nda javë më parë pas disa muajsh të vështirë në lidhjen e tyre, kanë konfirmuar burimet për People.

“Është e trishtueshme dhe ata po përpiqen të bëjnë më të mirën si prindër. Ka qenë e vështirë”, tha një burim.

Foto: Getty Images

Lajmi vjen tre javë pasi çifti festoi ditëlindjen e parë të Rhodes, për të cilin Roberts kishte bërë një postim në Instagram.

Roberts, 30 vjeç dhe Hedlund, 37 vjeç, kanë qenë të lidhur që nga marsi 2019, kur u panë të kapur për dore në Los Angeles.

Reklama

Dyshja njoftuan shtatzëninë e yllit të “Scream Queens” në gusht 2020 përpara se të mirëpritnin fëmijën Rhodes dhjetor 2020, shkruan Page Six.

Reklama

Foto: GC Images

Përveç ndarjes, Hedlund aktualisht është duke u paditur për neglizhencë pasi dyshohet se shkaktoi një përplasje kokë më kokë për shkak të lëvizjes me kokë në timon.

Në dokumentet gjyqësore të marra nga E! Neës, Hedlund dyshohet se “ka humbur drejtimin pas timonit të automjetit të tij dhe ka ndezur një dritë të kuqe të fortë me një shpejtësi të lartë”, duke e detyruar atë të përplaset me Marina Venegas dhe vajzën e saj, Jennifer Castillo.

Reklama

Foto: Getty Images

Hedlund u arrestua me dy akuza të BDI-së në shkurt 2020. Ai u gjykua në të njëjtin muaj dhe u lirua pas një garancie prej 100,000 dollarësh.

Aktori i “Triple Frontier” u dënua me 36 muaj burgim me kusht dhe tre ditë shërbim në komunitet për njërën nga akuzat.

Reklama

Atij iu kërkua gjithashtu të regjistrohej dhe të përfundonte një program edukimi dhe këshillimi nëntë mujor për autorin e parë të ligjit për alkoolin dhe drogën, sipas të dhënave të gjykatës. /Telegrafi/