LAJMI I FUNDIT:

Eliza Hoxha për rastin e Drenusha Latifit: Mos u turpëro për asgjë, dhunës duhet me i thënë jo

Eliza Hoxha për rastin e Drenusha Latifit: Mos u turpëro për asgjë, dhunës duhet me i thënë jo

Këngëtarja dhe deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Eliza Hoxha, ka reaguar pas rastit të Drenusha Latifit.

Artistja shqiptare ka treguar se ka qenë viktimë e dhunës fizike nga ish-bashkëshorti i saj, Atilla Kardesh.


Në një rrëfim për Klan Kosovën, ajo ka zbuluar edhe disa fotografi, të cilat dëshmojnë dhunën e ushtruar nga ish-partneri.

Foto: Screenshot/YouTube

Hoxha në postimin në Facebook i ka kërkuar Latifit që të bëhet e fortë dhe që të mos turpërohet për asgjë.

Rrëfeu për dhunën e ushtruar nga ish-bashkëshorti, Xhuli i del në mbrojtje Drenusha Latifit: Bravo për zërin dhe mesazhin që po shpërndan
Lexo po ashtu Rrëfeu për dhunën e ushtruar nga ish-bashkëshorti, Xhuli i del në mbrojtje Drenusha Latifit: Bravo për zërin dhe mesazhin që po shpërndan

Postimi i plotë i Elizës (pa ndërhyrje):

“Drenusha Latifi e mbajë mend të re e të brishtë.

E bukur atëherë dhe e bukur sot.

Por sot një grua e fortë të cilës i’u ka sosur durimi për tekat dhe budallakun e burrave që gruan e shohin si trofe, si pronë dhe si kukull ku shfryejnë pasiguritë e xhelozitë e veta.

JO dhe JO.

Drenushë mos u turpno për asgjë. Dhunës duhet jo me i thanë secila nga ne. E di që është vështirë me dal në publik e me i fol këto gjana, por ama duke mos fol kemi arritur në këtë pikë.
Paq uratën dhe ditë të reja plot dritë bashkë me fëmijët”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Genta Ismajli publikon një video me burrin e saj në TikTok, ku ai ushqehet nga një pjatë e servuar mbi trupin e saj në tavolinë

Genta Ismajli publikon një video me burrin e saj në TikTok, ku ai ushqehet nga një pjatë e servuar mbi trupin e saj në tavolinë

Magazina
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Time Magazine shënon historinë e grave shqiptare: Nga refugjatja Sherife Luta më 1999, në yllin ndërkombëtar Dua Lipa

Time Magazine shënon historinë e grave shqiptare: Nga refugjatja Sherife Luta më 1999, në yllin ndërkombëtar Dua Lipa

Lavdije Rexhepi
Hisen Berisha 'ngacmon' Adelina Ismailin në emision:

Hisen Berisha 'ngacmon' Adelina Ismailin në emision: "Ushtrinë time do ta bëj" ma ke kushtuar mua, sepse po e bëja ushtrinë në atë kohë

Magazina
Fotografitë ajrore tregojnë pallatin luksoz prej 14 milionë eurosh që Kylie Jenner është duke ndërtuar në Los Angeles

Fotografitë ajrore tregojnë pallatin luksoz prej 14 milionë eurosh që Kylie Jenner është duke ndërtuar në Los Angeles

Magazina
Rita Ora, një zonjë e vërtetë në episodin e fundit të

Rita Ora, një zonjë e vërtetë në episodin e fundit të "The Masked Singer" ndërsa shkëlqen në të bardha

Magazina
Kalo në kategori