LAJMI I FUNDIT:

Ekspertët në formë në Katar 2022, qindra prej tyre qëlluan rezultatin e saktë të ndeshjes Iran 0-1 SHBA

Ekspertët në formë në Katar 2022, qindra prej tyre qëlluan rezultatin e saktë të ndeshjes Iran 0-1 SHBA

SHBA-të dhe Irani luajtën një nga ndeshjet më interesante të fazës së grupeve, ku amerikanët fituan me rezultat 1-0 , duke kaluar në mesin e 16-të më të mirëve në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Reklama

Kjo ndeshje për disa nga lexuesit e Telegrafit dhe lojës “Eksperti”, ishte e lehtë për tu parashikuar.

Parashikimet më të mëdha ishin për fitoren e SHBA-ve, por rezultatin e saktë 1-0 e qëlluan 372 persona.

Foto: Parashikimet e ndeshjes Iran– SHBA në lojën “Eksperti” në Telegrafi.com/Prsc

Edhe tri ndeshjet e tjera nuk ishin vështirë të parashikueshme, pasi që ndeshjen tjetër të fortë mes Ekuadorit dhe Senegalit që u mbyll 1-2, e qëlluan me rezultat të saktë 502 persona.

Ndeshjen Holandë 2-0 Katar, e qëlluan hiq më pak se 450 ekspertë, ndërsa atë mes Uellsit dhe Anglisë që u mbyll 0-3, ishin të saktë 408 lojtarë të lojës ‘Eksperti’.

Foto: Renditja momentale e pjesëmarrësve në lojën e Telegrafi.com, “Eksperti”/Prsc

Shpërblimet:

Çdo ditë kemi tre shpërblime ditore nga Birra Peja dhe Go+, fituesit shpallën në Facebook të Telegrafi Sport dhe në renditjen ditore te Eksperti.

Ndërsa, në fund të Katar 2022, do të mblidhen pikët e të gjitha parashikimeve dhe tre Ekspertët me më së shumti pikë do të përfitojnë njërën prej 3 shpërblimeve kryesore që dhurohen nga Birra Peja dhe GO+, siç janë:

iPhone 14 Pro

TV

Trotinet Elektrik

Nga vendi i katër deri në vendin e 20-të, do të marrin pako Birra Peja ose GO+.


Numërimi i pikëve:

Telegrafi vlerëson çdo parashikim të saktë tuajin me maksimum 6 (gjashtë) pikë. Parashikimi i saktë i rezultatit vlerësohet me 4 pikë, parashikimi i fituesit të ndeshjes vlerësohet me 2 pikë.

Ekspertët që kanë pikë të barabarta, fituesi do të zgjidhet nëpërmjet shortit.

Rregullat e lojës shpërblyese:

Një llogari reale për person

Për të tërhequr shpërblimin, ju duhet një dokument identifikues (ID).

Stafi i Telegrafi.com nuk do të marrë pjesë në lojën shpërblyese dhe transparenca do të jetë maksimale. Luaj dhe fito, kliko këtu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Reagon ish-kapiteni i Kosovës për dy ndeshjet e Superligës: E keni degraduar futbollin

Superliga
Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Superliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Kalo në kategori