Kim Kardashian njoftoi dje (e hënë) se marka e saj Skims do të shërbejë si ofruesi zyrtar i ndërresave dhe pizhameve për ekipin e SHBA-ve për Olimpiadën 2021 të Tokios, si dhe për Para-olimpiadën.

“Kur mora thirrjen që ftonte Skims të bëhej pjesë e @TeamUSA, çdo moment që kam kaluar duke admiruar forcën dhe energjinë e Olimpiadës nga anash erdhi rreth i plotë”, shkroi në Twitter super ylli 40-vjeçar.

Ndërsa kjo do të shënojë herën e parë që një markë emërohet si ofruesi zyrtar i mbathjeve të ekipit, atletët e kombit do të veshin gjithashtu uniformat e Ralph Lauren, siç kanë bërë që nga viti 2008.

Kardashian gjithashtu vuri në dukje lidhjen e saj personale me Lojërat Olimpike, pasi ajo u rrit duke parë Caitlyn Jenner duke garuar. “Unë udhëtova me njerkun dhe familjen time në të gjitha qytetet e ndryshme për provat olimpike, Lojërat Olimpike dhe pistat e Caitlyn Jenner dhe në çdo ndalesë blija një bluzë Olimpike si suvenir”, kujton ajo.

Ylli i futbollit Alex Morgan, basketbollistja A’ja Wilson, Scout Paraolimpian Bassett, notarja Haley Anderson dhe atletja e vrapimit në fushë Dalilah Muhammad u zgjodhën për të modeluar veshjet në një fushatë të re reklamuese.

Projektimet përfshijnë byzylykë, mbathje, pjesë të sipërme, pantallona të shkurtra, bluza, çorape, dollakë dhe më shumë, të gjitha të stampuara me flamurin e Shteteve të Bashkuara, “Team USA” dhe unazat Olimpike.

Kardashian gjithashtu zbuloi se fansat do të jenë në gjendje të blejnë pjesët si pjesë e një koleksioni të veçantë kapsulë në faqen e internetit të Skims. /Telegrafi/