LAJMI I FUNDIT:

Ekipi i ëndrrave në histori të Real Madridit – CR7 dhe Luka Modric, nuk ka vend për ‘Fenomenin’ Ronaldo dhe Raulin

Ekipi i ëndrrave në histori të Real Madridit – CR7 dhe Luka Modric, nuk ka vend për ‘Fenomenin’ Ronaldo dhe Raulin

Një nga klubet më të mëdha në historinë e futbollit të klubeve, Real Madrid ka krijuar një trashëgimi të pashoqe futbolli në skenën lokale, kontinentale dhe globale.

Reklama

Los Blancos kanë fituar 68 trofe vendas që përfshijnë 35 tituj të La Ligës dhe 21 trofe evropianë, 14 prej të cilëve janë kurora të Ligës së Kampionëve, më shumë se çdo klub tjetër futbolli në histori!

Falë epokave të shumta të ‘Galaktikëve’ të ndërmarra nga presidenti i tyre Florentino Perez, disa nga futbollistët më të mëdhenj në histori kanë luajtur për Real Madridin!

Por, jo të gjithë mund të futen në një ekip ëndrrash. Dëshironi të dini se kë ka zgjedhur goal.com në formacione ideal? Hidhi nje sy!

Portier: Iker Casillas

Mbrojtës i djathtë: Chendo

Qendër mbrojtës: Fernando Hierro

Qendër mbrojtës: Sergio Ramos

Mbrojtës i majtë: Roberto Carlos

Mesfushor: Toni Kroos

Mesfushor: Luka Modric

Mesfushor: Zinedine Zidane

Sulmues krahu: Alfredo Di Stefano

Sulmues qendre: Ferenc Puskas

Sulmues krahu: Cristiano Ronaldo

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori