LAJMI I FUNDIT:

Edita Doli: Isha punëtorja më e lumtur kur u pagova 70 euro në muaj

Edita Doli: Isha punëtorja më e lumtur kur u pagova 70 euro në muaj

Drejtoresha e Radio Dukagjinit, moderatorja e njohur, Edita Doli ishte e ftuar në emisionin “Ky emër nuk ka nevojë për prezantim”.

Edita tregon se ka punuar në një radio lokale në Gjakovë qysh në moshën 14-vjeçare.


“Më ka pëlqyer radio dhe nuk e kam llogaritur si punë sepse kam shkuar me shumë qejf. Më pas fillova të paguhem 50 euro në muaj. Kisha shumë vullnet për punë. Pasi mbaroj shkollën shkoja në radio dhe as që e mendoja që po shkoj në punë”, tha ajo, përcjell Telegrafi.

(Foto: Instagram/editadoli)

Moderatorja tregon se për shkak të performancës së mirë më pa i është rritur rroga dhe është paguar 70 euro në muaj.

“U shpalla si punëtorja më e mirë në Top Radio dhe rroga më është bërë 70 euro. Isha punëtorja më e lumtur në atë kohë. E kam dashur atë punë dhe e kamë bërë me shumë qejf”.

(Foto: Instagram/editadoli)

Autorja e emisionit “Radar” thotë se kur ka ardhur në Prishtinë ka qenë një sfidë pak më e madhe.

“Kam pasur shumë oferta nga shtëpi mediatike por as nuk e kam menduar të largohem Dukagjinin”, tregoi ndër të tjera Edita Doli./Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Magazina
Me pantallona si të ushtrisë dhe pallto masive, Rita Ora shfaqet e lodhur pas largimit nga festa me bashkëshortin

Me pantallona si të ushtrisë dhe pallto masive, Rita Ora shfaqet e lodhur pas largimit nga festa me bashkëshortin

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
“Të ka rrahur babi shumë”, Buci kalon kufijtë në debatin me Azemin

“Të ka rrahur babi shumë”, Buci kalon kufijtë në debatin me Azemin

Magazina
Mijëra fansa duan të fotografohen me të, Dua Lipa shoqërohet nga forca të shumta sigurie në New York

Mijëra fansa duan të fotografohen me të, Dua Lipa shoqërohet nga forca të shumta sigurie në New York

Magazina
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Kalo në kategori