LAJMI I FUNDIT:

Edhe vajza që u dhunua në Podujevë është e mitur, i dyshuari rreth 31-vjeç

Edhe vajza që u dhunua në Podujevë është e mitur, i dyshuari rreth 31-vjeç
Foto: Ilustrim

Një rast i dhunimit që ka ndodhur në Podujevë u raportua nga Policia e Kosovës të enjten. Telegrafi mëson se viktima është e mitur rreth 16-vjeç, ndërsa i dyshuari i moshës madhore rreth 31-vjeç.

Ky i fundit është ndaluar për 48 orë dhe ndaj të njëjtit Prokuroria Themelore në Prishtinë ka parashtruar kërkesën në gjykatën kompetente për caktimin e masës së paraburgimit.

Kështu bëri të ditur për Telegrafin zëdhënësja e kësaj prokurorie, Laureta Ulaj.

“Rasti ka ndodhur më 23 janar 2023, ndërsa është raportuar nga prindi i viktimës një ditë më vonë. I dyshuari është ndaluar për 48 orë dhe ndaj tij Prokuroria Themelore në Prishtinë ka parashtruar kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit”, tha Ulaj, duke shtuar se hetimet janë duke vazhduar.

Reklama

Ndërkaq, në raportin policor u bë e ditur se viktima është dërguar në strehimore.

“DHUNIM – Podujevë 23.01.2023 – 01:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës femër kosovare. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima është dërguar në strehimore”, thuhej në njoftimin e policisë.

Ndryshe, të enjten policia ka njoftuar edhe për një rast tjetër të dhunimit që ka ndodhur në Pejë.

Siç u bë e ditur, rasti ka ndodhur në vitin 2022, por nuk janë dhënë detaje të tjera.

E nga Prokuroria Themelore në Pejë kanë bërë të ditur për Telegrafin se i dyshuari është i mitur dhe se i njëjti është ndaluar për 24 orë.

Reklama

“I dyshuari i mitur është ndaluar për 24 orë. Janë duke u zhvilluar hetime intensive”, ka thënë shkurt zëdhënësi i prokurorisë, Shkodran Nikçi, duke shtuar se nuk mund të japë detaje të tjera për shkak të ndjeshmërisë së rastit.

Ndërsa, Telegrafi mëson se edhe viktima e këtij rasti është e mitur. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Lajme
Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Lajme
Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Kronika e Zezë
Qeveria miraton plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për tatim në pronë të paluajtshme, përfshihet edhe falja tatimore për vitin 2023

Qeveria miraton plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për tatim në pronë të paluajtshme, përfshihet edhe falja tatimore për vitin 2023

Lajme
Brenda ambienteve të “Prishtina Mall”, qendrës më të madhe tregtare në vend, është hapur Libraria “Dukagjini”

Brenda ambienteve të “Prishtina Mall”, qendrës më të madhe tregtare në vend, është hapur Libraria “Dukagjini”

Lajme
Hapet

Hapet "Baubox", shitorja e parë në Tetovë që shet produkte për nevojat shtëpiake

Marketing
Kalo në kategori