Si një nga supermodelet më të famshme në botë, Kate Moss është zakonisht sinonim i magjepsjes dhe modës së lartë.

Por kur ylli i pasarelave doli për të dëshmuar në emër të ish-të dashurit Johnny Depp të mërkurën, ajo me sa duket e bëri qëllimin që të vendoste sa më shumë distancë midis saj dhe personazhit të saj divë në atë që ekspertët e stilit sugjerojnë se ishte një lëvizje e llogaritur për të sjellë më shumë ‘autoritet’ dhe ‘autenticitet’ në dëshminë e saj.

Ajo qëndroi larg nga fustanet magjepsës, aksesorët luksoz, flokët e rregulluara në mënyrë perfekte dhe grimi i shumtë i syve.

Në vend të tyre, supermodelja 48-vjeçare veshi një xhaketë Saint Laurent mbi një këmishë ‘femërore’, një veshje që një ekspert i modës tha se e ndihmoi atë të arrinte një stil ‘të lehtë, të rastësishme dhe autentik” gjatë paraqitjes së saj të shkurtër në gjyqin e shpifjes të Depp kundër Amber Heard.

Kate Moss dëshmon në gjyqin Heard-Depp, mohon pretendimet e Amberit se Johnny e rrëzoi atë nga shkallët kur ishin në lidhje Kate Moss dëshmon në gjyqin Heard-Depp, mohon pretendimet e Amberit se Johnny e rrëzoi atë nga shkallët kur ishin në lidhje

Sipas personalitetit televiziv Robert Verdi, pamja e Moss i mundësoi asaj të dukej sikur nuk po ‘përpiqej shumë’, ndërkohë që e ndihmonte të përqendronte vëmendjen në fytyrën e saj dhe jo në modë.

“Kombinimi i ngjyrës bardh e zi ishte i zgjuar sepse kur mungon ngjyra të bën të shikosh fytyrën e personit”, tha Verdi për DailyMail.com.

Brenda rezidencës prej ku Kate Moss dha dëshminë në gjyqin Heard-Depp Brenda rezidencës prej ku Kate Moss dha dëshminë në gjyqin Heard-Depp

“Xhaketa ka autoritet, ndërsa këmisha shton një prekje femërore”, vazhdoi ai, duke shtuar se Moss me gjasë vendosi të linte pjesën e këmishës së saj të zhveshur për të siguruar që ajo të mos dukej sikur kishte veshur një lloj ‘kostumi’ për gjyq”.

“Të linte këmishën të palidhur [do të thoshte] se ajo [nuk] ndihej e bezdisshme, [dhe i dha Moss] një pamje ‘Nuk dua të dukem sikur jam përpjekur shumë’”.

Amber Heard akuzohet se ka kopjuar veshjet e sallës së gjyqit të Johnny Depp për të bërë një "lojë mendjeje" Amber Heard akuzohet se ka kopjuar veshjet e sallës së gjyqit të Johnny Depp për të bërë një "lojë mendjeje"

“Nëse ajo do ta kishte lidhur, do t’i dilte si një kostum. Mënyra se si ajo e ka veshur, duket e lehtë dhe e rastësishme”.

Kur ishte fjala për bukurinë, Moss shtoi më tej imazhin e saj si një person me autoritet dhe autenticitet, me Verdi duke shpjeguar se grimi i saj ‘shumë i thjeshtë’ synohej të ishte sa më natyral – megjithëse ai vuri në dukje se supermodelja ka të ngjarë të punonte me një grimier profesionist për të arritur stilin e përsosur.

Johnny Depp mban unazën e 'të vërtetës' në gjykatë mes betejës ligjore me Amber Heard Johnny Depp mban unazën e 'të vërtetës' në gjykatë mes betejës ligjore me Amber Heard

“Bukuria e saj është shumë autentike për të: grimi i saj është shumë i thjeshtë, duket sikur ka një buzëkuq rozë, pak bronz dhe pak rimel, por ndoshta ende është bërë nga një grimier”, tha ai.


Moss bëri një përpjekje të vetëdijshme për të zbutur flokët e saj bjonde normalisht të çrregullta – por jo deri në atë pikë sa ajo dukej ‘e tepruar’, vazhdoi Verdi.

Vajza e modeles Kate Moss mbante pompat e insulinës për diabet në “Met Gala 2022” Vajza e modeles Kate Moss mbante pompat e insulinës për diabet në “Met Gala 2022”

“Flokët e saj ndihen sikur po përpiqet të kontrollojë se si po perceptohet, duket sikur nuk dëshiron ta teprojë”, tha ai. /Telegrafi/