Nga pikturat dramatike me vaj te një kopsht mahnitës, rezidenca e Kate Moss në Cotswolds është pikërisht ajo që do të prisnit nga supermodelja.

Kate, 48 vjeçe, e lindur në Britani, dje (e mërkurë) dha dëshmi ‘bombë’ në gjyqin Depp-Heard nga prona piktoreske e renditur e klasës II, ku ajo ka jetuar përgjithmonë që nga shpërngulja nga Londra në vitin 2021.

Duke dëshmuar nga shtëpia e saj në Gloucestershire, ajo i tha gjykatës se ish i dashuri i saj Johnny Depp kurrë nuk e shkelmoi, shtyu apo e hodhi poshtë shkallëve ndërsa ata ishin në një udhëtim në Xhamajka.

Kjo erdhi pasi Amber Heard i tha më parë gjykatës se kishte frikë se Depp do ta shtynte motrën e saj poshtë shkallëve gjatë një debati të dhunshëm pasi ai dyshohet se kishte bërë të njëjtën gjë me Moss.

Kate Moss dëshmon në gjyqin Heard-Depp, mohon pretendimet e Amberit se Johnny e rrëzoi atë nga shkallët kur ishin në lidhje Kate Moss dëshmon në gjyqin Heard-Depp, mohon pretendimet e Amberit se Johnny e rrëzoi atë nga shkallët kur ishin në lidhje

Dhe ndërsa Kate është e famshme për jetën e saj private, ajo e ndërroi jetën e qytetit me vendin vitin e kaluar pasi shiti shtëpinë e saj në Londër dhe u zhvendos përgjithmonë në shtëpinë e saj të fshatit në Little Faringdon.

Kate më parë zbuloi se sa shumë e donte jetën në fshat, duke thënë për The Times: “Mund të bëni gjëra që nuk mund t’i bënit kurrë në qytet – duke fjetur jashtë, duke gatuar në zjarr, të gjitha ato gjëra që, duke u rritur në Croydon, unë nuk i kisha, e di?”.

Kylie Jenner shokon fansat me çmimin e jastëkut të Pashkëve në rezidencën e saj me vlerë prej 33 milionë eurosh Kylie Jenner shokon fansat me çmimin e jastëkut të Pashkëve në rezidencën e saj me vlerë prej 33 milionë eurosh

“Është njësoj si të kesh një fëmijëri tjetër. Janë ato gjëra të thjeshta që e bëjnë jetën tuaj të bukur, apo jo?”.

Ndërkohë anëtarët e miqve dhe familjes së saj kanë ndarë një sërë fotosh të shtëpisë mahnitëse të supermodeleve – e cila përfshin një portret të Mbretëreshës dhe një dhomë të gjallë të lyer me të kuqe të thellë.

Tani mund të qëndroni në një shtëpi pushimi me temë Harry Potter të kompletuar me tobogan të brendshëm Tani mund të qëndroni në një shtëpi pushimi me temë Harry Potter të kompletuar me tobogan të brendshëm

Supermodelja dihet se e ka blerë pronën më shumë se një dekadë më parë për mbi dy milionë euro, megjithëse deri vitin e kaluar, ajo e ndante kohën e saj mes Cotswolds dhe shtëpisë së saj në Londër.

Rezidenca e renditur e klasës II është në fshatin Little Faringdon, ku Kate u martua me burrin e saj Nikolai von Bismarck, 35 vjeç.

Brenda vilës së filmit "House of Gucci" e cila mund të merret me qira Brenda vilës së filmit "House of Gucci" e cila mund të merret me qira

U zbulua vitin e kaluar Kate kishte vendosur të largohej nga Londra për një jetë të qetë në vend, duke mahnitur më të afërmit dhe më të dashurit e saj.

Vendimi i Kate për të shitur papritmas rezidencën e saj në Londrën Veriore erdhi si befasi për vajzën Lila, e cila ka kaluar më shumë se gjysmën e jetës së saj duke jetuar atje.

Një shtëpi e 'ngrirë në kohë' me letër muri, qilima dhe perde të viteve të shtatëdhjeta, është në shitje për rreth 200 mijë euro Një shtëpi e 'ngrirë në kohë' me letër muri, qilima dhe perde të viteve të shtatëdhjeta, është në shitje për rreth 200 mijë euro

Ndërsa Kate është private për shtëpinë e saj, motra më e vogël Lottie ka ndarë një numër fotografish të pronës në faqen e saj në Instagram.

Modelja shkoi të qëndrojë me motrën e saj gjatë karantinës së parë të COVID-19 në vitin 2020 dhe postoi një numër fotografish të shtëpisë së saj të renditur në klasën II. /Telegrafi/