LAJMI I FUNDIT:

Brenda vilës së filmit “House of Gucci” e cila mund të merret me qira

Brenda vilës së filmit “House of Gucci” e cila mund të merret me qira

Ju vërtet mund ta shihni “House of Gucci”, por pse të mos jetoni brenda vilës së famshme?

Vila mund të merret me qira në Airbnb dhe gjendet pranë liqenin Como.


Rezidenca, e njohur si Villa Balbiano, u përshkrua në film si shtëpia e patriarkut Aldo Gucci, i luajtur nga Al Pacino. Në film luajnë Lady Gaga si Patrizia Reggiani dhe Adam Driver si Maurizio Gucci.

Në realitet, Villa Balbiano daton në fund të shekullit të 16-të. Kardinali Angelo Maria Durini, në shekullin e 18-të priti anëtarët e Kishës Katolike Romake dhe banorët e shoqërisë së lartë për festivale, bankete dhe valle, shkruan Anabel.

Gjatë qëndrimit të tij si pronar i Villa Balbiano, ai grumbulloi një koleksion të madh arti dhe ndërtoi struktura të reja, duke përfshirë edhe një kishë. Shtëpia do të jetë në dispozicion për 1,125 dollarë.

Më poshtë ua sjellim disa pamje të tjera brenda dhe jashtë vilës:

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

A e dini se...
Mos i fshini enët me letër higjienike! Kur të shihni se çfarë ndodh, as që do t’ju shkojë mendja ta bëni më

Mos i fshini enët me letër higjienike! Kur të shihni se çfarë ndodh, as që do t’ju shkojë mendja ta bëni më

Këshilla dhe ide
Pesë gjëra që duhet t'u kushtoni vëmendje kur blini një valixhe: Ngjyra është shumë e rëndësishme

Pesë gjëra që duhet t'u kushtoni vëmendje kur blini një valixhe: Ngjyra është shumë e rëndësishme

Si të udhëtosh
Dashamirës që ‘hedhin kripë’: Tri shenjat e horoskopit që priren të flasin pas krahëve

Dashamirës që ‘hedhin kripë’: Tri shenjat e horoskopit që priren të flasin pas krahëve

Astrologji
Ku pushojnë zogjtë kur fluturojnë mbi oqean

Ku pushojnë zogjtë kur fluturojnë mbi oqean

Kërshëri
Kalo në kategori