0Shares

Vajza e Michael Schumacher, Gina, fitoi një medalje të artë në Kampionatin Botëror të Rindërtimit FEI në Zvicër të premten.

Atletja amatore, 20 vjeçare, e ndjekur nga e ëma Corinna, 48 vjeç, vëllai më i ri Mick, 18 vjeç, si dhe gjyshërit e saj, prindërit e Schumacher, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Gina Schumacher, vajza e legjendës së Formula 1, Michael Schumacher.

E pajisur me bluzë të shkurtër dhe mjetet e duhura, Gina ishte ylli i shfaqjes në konkursin vjetor të kuajve, mbajtur këtë vit në Givrins – rreth 80 milje nga kryeqyteti i Bernës – në fermën e njohur botërore të nënës së saj, Corinnës.

Me një buzëqeshje të lehtë, bija e legjendës së Formula 1 shënoi fitoren e saj në Kampionatin Botëror të Kalërimit, për ekipin e Gjermanisë.

Hamilton nis nga vendi i parë për herën e 66-të Hamilton nis nga vendi i parë për herën e 66-të

Duke e krahasuar bluzën e saj me një kapelë të errët Stetson të zezë, Gina kishte veshur edhe një palë xhinse blu për të plotësuar çizmet e saj të zeza.

Momente gjatë kalërimit të Gina Schumacher

Ajo arriti rezultatin më të lartë të të gjithë konkurrentëve.

Në një goditje, guximi Gina u pa duke mbajtur shalën me një dorë, ndërsa kalëronte fuqishëm.

Konkursi, i cili emëron të rinjtë për gatishmërinë e kalit dhe kalorës, mbahet çdo vit dhe tërheq mijëra spektatorë që i mbushin me gëzim atletët.

Veprimtaria e këtij viti është kuptuar të jetë më e madhja, por me Ginën që mban medaljen e artë, ky konkurs fitoi edhe më shumë vëmendje.

Duke treguar më shumë se një ngjashmëri të vogël me babanë e saj të famshëm, Gina e pranoi me kënaqësi medaljen e saj para një turme të madhe, duke përfshirë nënën dhe vëllanë e saj.

Gina merr mbështetje të mëdha nga familja, nëna, vëllau, dhe dy gjyshërit gjatë Kampionatit

Përveç rezultatit të shkëlqyer, 20 vjeçarja arriti të mahnit të pranishmit edhe me bukurinë e saj prej biondeje flokë artë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)