Tre burra janë arrestuar pasi ish-kampioni i botës Amir Khan u grabit me armë për orën e tij luksoze prej 80 mijë euro ndërsa ishte jashtë me gruan e tij në lindje të Londrës.

Boksieri 35-vjeçar dhe gruaja e tij u sulmuan jashtë Sahara Grill në Leyton më 18 prill, ku grabitësit u larguan me kronografinë e tij të veshur me diamant “Franck Muller Vanguard”.

Dy burra vrapuan drejt ish-kampionit të botës në rrugë dhe njëri i drejtoi një armë në fytyrë përpara se t’i rrëmbejë orën.

Boksieri 35-vjeçar dhe gruaja e tij u sulmuan jashtë Sahara Grill në Leyton më 18 prill, ku grabitësit u larguan me kronografinë e tij të veshur me diamant Franck Muller Vanguard (foto)

Policia ka arrestuar mëngjesin e sotëm tre persona të moshës 25, 34 dhe 20 vjeç, të dyshuar për grabitje.

Dy prej tyre u arrestuan gjithashtu me dyshimin se kishin armë me qëllim për të shkaktuar frikë nga dhuna me një tjetër të mbajtur gjithashtu për posedim municioni.

Disa orë para incidentit, Khan u fotografua me një fans teksa bënte pazar në Oxford Street, i veshur me orën e tij të mrekullueshme dhe është e mbushur me 719 diamante. /Telegrafi/

Khan shkroi në Twitter se një armë iu drejtua në fytyrë ndërsa sulmuesit e tij vodhën kronografinë e tij Franck Muller Vanguard përpara se të largoheshin me shpejtësi në një makinë në Leyton.