LAJMI I FUNDIT:

E pabesueshme çfarë durojnë këta ushtarë kinezë gjatë ushtrimeve (Video)

E pabesueshme çfarë durojnë këta ushtarë kinezë gjatë ushtrimeve (Video)

Në rrjetin social kinez Weibo, këto ditë është shfaqur një video e ushtrimeve ushtarake që secilin person e befason.

Nuk është specifikuar se ku janë mbajtur këto ushtrime dhe as cila njësi kishte marrë pjesë, por ekzistojnë komente të ndryshme që thuhet se trajnimi është mbajtur në manastirin Shaolin, transmeton Telegrafi.


Por gjykuar nga pamjet ndoshta edhe mund të jetë e vërtetë, sepse ata janë mjeshtër të Kung Fusë, të cilët trajnohen në tempullin legjendar budist, ku përballen me sfidat më të ashpra. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=6wDWubVe0FM

Në trend Botë

Më shumë
Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Evropa
Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Evropa
Ka vdekur stjuardesa me përvojën më të gjatë të punës në botë - ajo u shërbeu mysafirëve në aeroplan për gati 67 vjet

Ka vdekur stjuardesa me përvojën më të gjatë të punës në botë - ajo u shërbeu mysafirëve në aeroplan për gati 67 vjet

Amerika
Spiunim, frikësim e shpifje ndaj prokurorëve - ekspozohet 'lufta' nëntëvjeçare e Izraelit kundër Gjykatës së Hagës

Spiunim, frikësim e shpifje ndaj prokurorëve - ekspozohet 'lufta' nëntëvjeçare e Izraelit kundër Gjykatës së Hagës

Azia
Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Dronët ukrainas shkatërrojnë një nga një tanket ruse në një pritë të organizuar

Evropa
‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

Kroacia
Kalo në kategori