LAJMI I FUNDIT:

Dy rrahje në Obiliq, arrestohen gjashtë persona

Dy rrahje në Obiliq, arrestohen gjashtë persona
ilustrim

Gjashtë persona janë arrestuar të dielën në Obiliq, në dy raste të ndara ku ishin përfshirë në rrahje.

Reklama

Policia e Kosovës ka njoftuar se rasti i parë kishte ndodhur mëngjesin e të dielës, ku dy persona kanë pësuar lëndime trupore gjatë një përleshje që kishte ndodhur mes katër personave meshkuj kosovarë.

Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor. Dy nga të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Ndërkaq rasti tjetër ka ndodhur në fshatin Plemetin rreth orës 20:19.

Ku katër persona janë arrestuar pasi që të njëjtit janë përfshirë në një rrahje.

Lëndime trupore kanë pësuar dy femra dhe dy meshkuj kosovarë të cilët kanë pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit katër të dyshuarit dërgohen në mbajtje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Siguri
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Lajme
SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Lajme
​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Kalo në kategori