LAJMI I FUNDIT:

Dy gjërat që asnjëherë dhe në asnjë mënyrë nuk duhet t’ia thoni partnerit

Dy gjërat që asnjëherë dhe në asnjë mënyrë nuk duhet t’ia thoni partnerit

Filmat mund t’ju kenë thënë se dashuria është vetëm lindje e diellit dhe trëndafila, por të gjithë e dimë të vërtetin: lidhjet romantike kërkojnë punë nga dy palët

Lidhjet janë diçka të cilat vazhdimisht ndërtohen dhe përgjatë kohës vetëm forcohen. Dhe, si çdo projekt tjetër ndërtimi, edhe te lidhjet romantike ka disa gjëra që duhet shmangur sepse mund t’i rrënojnë themelet e punës, transmeton Telegrafi.

Duke shkruar për ‘Psychology Today’, psikologia Alexandra Solomon ka prezantuar dy gjërat që asnjëherë dhe në asnjë rrethanë nuk duhet t’ia thoni partnerit.

“Nëse do të më dashuroje, ti do të…”

Problemi me këtë thënie (përveç që është manipuluese) është se replika e partnerit menjëherë është: “Epo, nëse do të më dashuroje ti, asnjëherë nuk do të ma kërkoje…”.

Solomon sugjeron që të gjeni mënyra tjera për t’i kërkuar partnerit diçka.

“Përse nuk janë gjërat si më parë në lidhjen tonë?”

Problemi këtu është se jeni duke e fajësuar partnerin për diçka që nuk e kanë fajin. Dashuria ndryshon përgjatë kohës dhe kështu ndodh te të gjithë. Muaji i mjaltit nuk zgjat përgjithmonë! /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Një parukier profesionist tregon se flokët e thinjura mund t'i mbuloni me xhel për vetullat

Një parukier profesionist tregon se flokët e thinjura mund t'i mbuloni me xhel për vetullat

Flokë dhe stil
A është ky trendi më i çuditshëm - influencerja

A është ky trendi më i çuditshëm - influencerja "qëndis" veshët për t'u dukur si vathë, videoja merr 8.6 milionë shikime në TikTok

Moda
Truku në grim që ju ndihmon të dukeni më të reja - 'ndryshimi është magjik'

Truku në grim që ju ndihmon të dukeni më të reja - 'ndryshimi është magjik'

Femra
Katër gjëra për t’u mësuar fëmijëve para se të mbushin 10 vjeç

Katër gjëra për t’u mësuar fëmijëve para se të mbushin 10 vjeç

Prindër dhe fëmijë
Këta janë trendët më të mirë të grimit nga Java e Modës në Nju-Jork që na magjepsën!

Këta janë trendët më të mirë të grimit nga Java e Modës në Nju-Jork që na magjepsën!

Moda
Kërkoni një krehje të përshtatshme flokësh për formën tënde të fytyrës

Kërkoni një krehje të përshtatshme flokësh për formën tënde të fytyrës

Këshilla Estetike
Kalo në kategori