LAJMI I FUNDIT:

Dy ekipet shqiptare BLINK dhe XTEAM do të përballen në gjysmëfinale të turneut të CS:GO Kuvo OneTap

Dy ekipet shqiptare BLINK dhe XTEAM do të përballen në gjysmëfinale të turneut të CS:GO Kuvo OneTap

Kuvo OneTap është një turne, i cili organizohet për ekipet e Ballkanit, ku pjesë e këtij turneu janë edhe dy ekipet shqiptare, BLINK dhe XTEAM, të cilat kanë siguruar gjysmëfinalen.

Së bashku me dy ekipet shqiptare në gjysmëfinale janë edhe Zero Tentacity dhe 0to100, në garë për një grup çmimesh rreth 3.100 dollarë.


Sfida ndërmjet BLINK dhe XTEAM do të zhvillohet ditën e shtunë, duke filluar nga ora 20:00 në formatin ‘Bo3’.

Në përballjet të cilat ekipet shqiptare i kanë pasur më herët ka fituar ekipi BLINK, ndërsa renditjen më të mirë në ranglistën botërore e ka ekipi XTEAM në vendin e 73-të, ndërsa ekipi BLINK renditet në të 137-in.

Ndeshja do të transmetohet në kanalin zyrtar të KuvoTv në platformën Twitch.

Më poshtë i gjeni formacionet e dy ekipeve:


BLINK 

Kujtim “gulito” Durmishi
Ensar “Caley” Ersuzi
Bledar “BledarD” Dula
Valon “valoN9” Etemi
Aulon “Kraben” Fazlija
Babjet “malware” Muçaj (trajner)


XGAMING

Arlind “deb0” Sadiku
Arbnor “Arbnorz” Sadiku
 Qëndrim “v1w” Hajrizi
Serdar “cerber” Mahmuti
Atif “gejmzilla” Mustafa


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori