LAJMI I FUNDIT:

Dy ekipet shqiptare BLINK dhe XTEAM kanë udhëtuar për në Zagreb për turneun Adria CS:GO

Dy ekipet shqiptare BLINK dhe XTEAM kanë udhëtuar për në Zagreb për turneun Adria CS:GO

Pasi siguruan gjysmëfinalen përmes fazës online, tani dy ekipet shqiptare kanë udhëtuar për në Zagreb të Kroacisë, ku do të garojnë me dy ekipet tjera të Ballkanit për një grup çmimesh prej 10.000 euro.

Nesër (e premte) do të zhvillohen dy ndeshjet e ekipeve shqiptare në sallën e lojërave në Zagreb, BLINK do të përballet me ekipin 4Glory ndërsa XTEAM do të përballet me ekipin MONAD, të dy ndeshjet do të zhvillohen në formatin ‘Bo3’.


Edhe pse dy ekipet shqiptare janë favorite për ta fituar turneun, në rast të humbjes nesër, do të kenë edhe një mundësi tjetër nga ‘Lower Bracket’.

Ekipi me renditjen më të mirë nga katër ekipet pjesëmarrëse është ekipi XTEAM, të cilët renditen në vendin e 88 –të të ranglistës botërore të CS:GO.

Të dy ndeshjet do të transmetohen në kanalin zyrtar të EsportsAdria, si dhe në kanalin e streamerit zyrtar të ekipit BLINK, Ermir “MiryAlbania” Dunga.

Orari i ndeshjeve, e premte

12:00 BLINK – 4Glory
15:00 XTEAM – MONAD

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori