LAJMI I FUNDIT:

Dy adoleshentë palestinezë sulmojnë me thika policin izraelit në Jerusalem, njëri prej tyre qëllohet për vdekje

Dy adoleshentë palestinezë sulmojnë me thika policin izraelit në Jerusalem, njëri prej tyre qëllohet për vdekje

Dy adoleshentë palestinezë kanë sulmuar me thika një polic izraelit në qytetin e vjetër të Jerusalemit, ku njëri prej tyre është vrarë nga të shtënat me armë, ka njoftuar policia izraelite.

E kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin e sulmit që është transmetuar në një televizion izraelit, ku shihen dy të rinjtë duke iu afruar policit dhe befasisht nxjerrin thikat dhe fillojnë ta therin, transmeton Telegrafi.


Si rezultat i këtij veprimi, kolegët e policit janë detyruar t’i qëllojnë me armë. E sipas policisë dyshja ishin adoleshentë duke mos precizuar saktë moshën e tyre.

Në anën tjetër zëdhënësi i policisë Miki Rosenfeld, ka njoftuar se sulmuesi tjetër është dërguar me urgjencë në spital.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe ministria e shëndetësisë së Palestinës, që ka konfirmuar se njëri nga dy adoleshentët është vrarë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rusia mund të sulmojë NATO-n në më pak se 36 muaj – paralajmëron kreu i Byrosë së Sigurisë Kombëtare të Polonisë

Rusia mund të sulmojë NATO-n në më pak se 36 muaj – paralajmëron kreu i Byrosë së Sigurisë Kombëtare të Polonisë

Botë
Tre të vdekur dhe të tjerë të lënduar – moti i ftohtë shkakton probleme në udhëtimet tokësore, hekurudhore dhe ajrore në Gjermani

Tre të vdekur dhe të tjerë të lënduar – moti i ftohtë shkakton probleme në udhëtimet tokësore, hekurudhore dhe ajrore në Gjermani

Evropa
Një nxënës i vdekur, disa të lënduar – pasi një autobus shkollor godet një automjet, del nga rruga dhe përplaset me një pemë në Gjermani

Një nxënës i vdekur, disa të lënduar – pasi një autobus shkollor godet një automjet, del nga rruga dhe përplaset me një pemë në Gjermani

Evropa
Imazhe satelitore që tregojnë se ushtria izraelite ka 'filluar operacionet tokësore' në Gazën jugore

Imazhe satelitore që tregojnë se ushtria izraelite ka 'filluar operacionet tokësore' në Gazën jugore

Botë
Izraeli u kërkon palestinezëve të evakuohen, por a është ndonjë vend i sigurt në Gaza?

Izraeli u kërkon palestinezëve të evakuohen, por a është ndonjë vend i sigurt në Gaza?

Botë
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Kalo në kategori